Parkett lakkozásánál a legfontosabb lépés a már felcsiszolt, polírozott felület portalanítása, amelyet speciális antisztatikus törlőkkel, illetve nagyteljesítményű ipari porszívógépekkel végzünk. A lakk a poros felületen nem tapad meg, és a későbbiekben felpattog.
Nagyon nagy figyelmet, és szakértelmet igényel, hogy a lakkot egyenletesen elosztva vigyük fel a felületre, minden területre jusson elég lakk, viszont az egyszer már lekent részt ne kenjük ismét be, mert csíkos lesz száradás után. Megfelelő száradási időt hagyva a lakkozást többször elvégezzük a tökéletes hatás érdekében. Az utolsó záró lakkréteg felhordása előtt polírozó technológiát alkalmazunk, ezzel eltávolítjuk az esetleges fa hajszálér felhúzódásokat, illetve ezáltal érjük el a tükörsima felületet.
Alapozáskor 1 réteg alapozót hordunk fel spaklival a frissen csiszolt parkettára, majd ezt követően 2-3 réteg (igénybevételtől függően) fedőlakk felhordása következik teddy hengerrel.
A lakk egy erős kopásállóságú fedőréteg, amely ellenáll a különféle koptató dörzsölő hatásoknak, illetve az UV fény okozta káros hatásoknak is. Régebben elterjedtek voltak az úgynevezett oldószeres lakkok, amelyek bár olcsóbbak, jellegzetes erős fojtó szaguk volt száradásig, de a későbbiekben is mérgező tulajdonságokkal rendelkeztek. Cégünk kizárólag vizesbázisú, környezetbarát lakkokat használ, hogy az Ön otthonából kizárja a nemkívánatos mérgező elemeket.
A lakk színe lehet magas fényű, amely tükrösen csillog, selyemfényű, ami egy kicsit szolidabb csillogást eredményez, illetve matt hatású.
Sportcsarnokokba és tornatermekbe az erősebb kopásállóságú sport lakkot használjuk, és ajánljuk.